Стратегічна сесія громадської мережі "СВОЇ" : "Обговорюємо те, що нас об'єднує, та дає впевненість одне в одному."

Наближається завершення проекту Мережа громадських консультантів «СВОЇ», який став можливим завдяки фінансуванню Ministry of Foreign Affairs of the Czech Republic.

Тож 26 жовтня стартувала дводенна сесія Громадської мережі «СВОЇ», яка має за мету створення стратегічного плану розвитку. Виконання такого плану є ознакою стабільності, сталості та перспективності -  адже зазвичай дозволяє зрозуміти, куди треба рухатися та як досягти максимальної ефективності.

IMG 4115

Про етапи стратегічного планування учасникам сесії дуже ясно і зрозуміло розповіла тренерка Ірина Негрєєва, яка є незалежним консультантом з управління проектами, моніторингу та оцінки, та експертом зі створення стратегічних планів НДО.

«Без стратегії втрачаються сенс та орієнтири, організація стає неконкурентоспроможною, неминуче виникають погіршення результатів та застій», - каже Ірина Негрєєва.

IMG 4092

Що треба, щоб прописати дієвий стратегічний план? Насамперед - досягти взаєморозуміння з важливих питань. А для цього - слухати одне  одного.

Починати з відповідей на запитання: чому ми разом, що сповідуємо, що цінуємо в інших та чим ніколи не поступимось?

Мережа може досягти великих успіхів, якщо всі її члени однаково розуміють один одного та мають подібне бачення.

IMG 4106

Тож з формулювання базових цінностей та місії почалося обговорення. Учасникам було запропоновано розповісти про свої цінності, та навести аргументи на їх захист. Кожен з двох десятків учасників доводив своє бачення. А серед найбільш популярних пунктів виявилися:

*Доброчесність,

*Взаємодовіра між партнерами,                      

*Повага до людської гідності та до інших думок,

*Бачення людини, як найвищої цінності суспільства,

*Відповідальність за кінцевий результат,

*Відповідність слів - справам,

*Фаховість,

*Бажання розвиватися та навчатися,

*Демократичний та колегіальний шлях прийняття рішень,

*Необхідність дистанціюватися від політичних сил,

*Турбота про репутацію - свою та мережі,

*Сприяння незалежності нашої Держави та неприйнятність співпраці з антиукраїнськими силами.

IMG 4157

Цікаво, що стратегія розвитку, напрямки діяльності, та навіть місія можуть змінюватися, а ось цінності навряд. Тому перелік цінностей, які мають цементувати Мережу, підлягатиме обговоренню. Адже свої думки мають висловити учасники всіх 59 громадських організацій, які зараз є у Мережі.

IMG 4158

На додаток координаторка мережі Ірина Лоюк презентувала своє бачення стандартів прозорості, відкритості та відповідальності, які мають стати загальними для всього громадського сектору.

«Якщо хочемо мати довіру з боку суспільства та донорів, маємо стати піонерами з розробки та втілення стандартів діяльності громадського сектора. Треба допомогти цивілізованому розвитку громадянського суспільства, бо наразі існує чимала кількість організацій, які вирішують власні завдання замість служіння інтересам бенефіціарів», - поділилася думками Ірина Лоюк.

IMG 4189

До речі, як доповіла Ірина Негрєєва, нещодавно було зроблене дослідження, яке виявило, що третина НДО, що зареєстровані в Україні, є фейкові. «Це дуже великий відсоток», - повідомила пані тренерка.

IMG 4165

У підсумку за відкритість, прозорість і відповідальність виступили одностайно всі учасники сесії. Загальним результатом має стати мозковий штурм та взаєморозуміння учасників стосовно спільної мети та її реалізації. А десь за місяць, після закінчення широкого обговорення, з'явиться і стратегічний план. Виявляється, його треба створювати кожні 2-3 роки. Та ще й виконувати - бо в іншому випадку це будуть лише гарні наміри.

Прес-служба Громадської мережі «СВОЇ»