Сенс об'єднання НУО в Мережу "СВОЇ" - посилення впливу громадського сектору на творення соціально-відповідальної, правової України

У кожного об'єднання громадян має бути чітка уява про місію - інакше кажучи - розуміння сенсу об'єднання. Учасники Громадської мережі «СВОЇ» за допомогою тренерки Ірини Негрєєвой протягом двох днів дуже жваво та щиро ділилися власними думками.

IMG 4332

В деякі моменти було гаряче - колеги сперечалися, вирішуючи, як має виглядати розвиток Мережі на найближчі 3-5 років і приблизні шляхи  досягнення своїх цілей.

2

Для чого існуватиме наша Мережа? Кому вона потрібна? Яку важливу справу робить? Чого прагнуть члени цієї Мережі? Хто має отримати користь від спільної діяльності «своїх»? Стратегічна сесія дозволила виділити спільні уявлення щодо відповідей на ці серйозні питання.

IMG 4209

На думку більшості учасників, об'єднання «СВОЇ» має стати платформою, яка дозволить більш ефективно представляти інтереси бенефіціарів на національному та регіональному рівнях. А це і переселенці, і діти, і молодь, і інваліди, і родини, що постраждали внаслідок бойових дій, і учасники АТО/ООС, медичні та навчальні заклади, тощо. Так само Мережа має підсилити та  розвинути організації, які є її членами. Розвиток експертного та інституційного потенціалу членів Мережі учасники сесії віднесли до важливих справ.

4 2

Проте «СВОЇ» вважають, що будуть корисними не лише організаціям-членам, та не лише тим громадянам, яким надаватимуть допомогу. Сподіваються, що Мережа вплине на розвиток свідомого громадянства в Україні. Як би це претензійно не виглядало, потребує  «СВОЇХ» і українське суспільство в цілому - адже у  підсумку впливове та потужне об'єднання НУО допоможе громадянському суспільству стати більш потужним.

11

Створені шляхом об'єднання можливостей, досвіду та ресурсів близько 60 організацій, які мають добру репутацію, та поділяють спільні етичні норми, «СВОЇ» будуть цікавими всім, хто сповідує цінності, про які ми вже розповідали.. Так само Мережа буде намагатися стати корисною і місцевим громадам, і громадянам, які вважають, що народ є єдиним джерелом влади в країні.

12

Зростання довіри до громадського сектору учасники позначили як своє завдання № 1. А в якості головної стратегічної мети визначили підвищення якості життя українців через творення кращої України.

5

Ось що каже про це перший варіант місії ГМ «СВОЇ»: " Прагнемо посилення ефективності та впливовості громадського сектору в Україні заради становлення соціально-відповідальної, правової Держави, в якій права кожного дотримані."

8

Однак, робота над стратегічним плануванням триває. Є кілька бачень. Тож попереду - широке обговорення між усіма членами об'єднання.

Прес-служба Громадської мережі «СВОЇ»