Витративши майже 16,8 млн. грн., НІР так і не вирішив питання з автоматизацією, яка могла б полегшити долю важкохворих

on . 223

Національний інститут раку (НІР) відповів на публікацію координаторки Громадської мережі "СВОЇ" Оксани Сухорукової, що стосується інформатизації роботи закладу. Як повідомляла Оксана Сухорукова, для того, щоб отримати результати обстежень (КТ+МРТ), пацієнту необхідно приїхати в Інститут, забрати свою медичну карту з одного кабінету та перенести в інший кабінет - трьома поверхами нижче. Як виявилося, досі немає програмного забезпечення та інтернет-мережі в середині Інституту. Тож виникло логічне запитання: на що були витрачені державні кошти, якщо за фактом комп'ютери, куплені в рамках поліпшення інформатизації, не використовують.

У відповіді Інституту, який оприлюднив сайт ТСН, йдеться про таке: «Загалом реалізацію проекту з інформатизації оцінили у 29,6 млн гривень. У 2017 році, згідно з наданою інформацією, Інститут отримав 20295,0 тисяч гривень. З цих коштів НІР частково закупив комп'ютери, обладнання та програмне забезпечення, розробив проектну документацію про будівництво інформаційних мереж, отримав її експертне схвалення та почав роботу з будівництва локальних мереж. Проте, Інститут використав не всі кошти та повернув до держбюджету 3529,1 тисячі гривень. Таким чином, в НІР очікують ще 12,8 млн гривень державного фінансування, щоб завершити проект, який триватиме 2 роки.

Зазначимо, що раніше «Центр протидії корупції» повідомляв про виявлений ним «класичний дерибан» в НІР - схему, за якою «закупівлі «дробляться» на декілька, щоб не проводити відкриті конкурентні торги, а замість цього купувати товари чи послуги напряму у своїх постачальників». Виконуючи завдання по автоматизації своєї роботи, Інститут Раку закупив послуги та комп’ютери в обхід «Прозорро» у пов’язаних між собою компаній на суму більш ніж 10 млн грн. - повідомлялося на сайті ЦПК.

Підсумуємо: згідно з відповіддю Інституту раку вони отримали фінансування на 16,8 млн. грн., що не принесло будь яких змін в роботі інституту. Чи буде надано другий транш – керівництво Інституту сумнівається. А поки що копм’ютери не працюють навіть локально. Їх взагалі не включають. Тобто - існує загроза того, що 16,8 млн. грн. можуть бути викинуті в трубу.

Прес-служба Мережі «СВОЇ».