5 простих та корисних порад від активістів Громадської мережі «СВОЇ» щодо медичної реформи

on . 112

Консультанти Мережі «СВОЇ» продовжують займатися просвітницькою діяльністю. У серпні відбулися дві лекції з відповідями на гострі запитання громадян, яких турбують зміни в системі охорони здоров'я. В Ірпені на зустріч з Оксаною Сухоруковою та Оленою Лебідь прийшли переважно пенсіонери і молоді мами з дітьми. У Запоріжжі консультація привернула увагу не лише простих громадян, а й працівників медицини, які так само поки не розуміють, що буде на практиці являти собою реформа.

Ось декілька порад від Громадської мережі "СВОЇ":

1.Дізнайтеся, чи ваш заклад первинної медичної допомоги підписав договір з Нацслужбою здоров’я. Перелік тих, хто вже працює з Національною службою здоров'я України можна знайти на сайті: http://nszu.gov.ua/index-7.html Якщо заклад там є, це означає, що він приєднався до нового механізму фінансування.

2.Вибираючи сімейного лікаря, врахуйте, що з Києва до Ірпеня він навряд чи приїде, тож буде консультувати по телефону. Якщо є побоювання, що доведеться часто викликати додому, шукайте сімейного лікаря ближче.

3.Пам'ятайте, що усі послуги сімейних лікарів, терапевтів і педіатрів оплачуються у повному обсязі із грошей платників податків. Дізнайтеся перелік безкоштовних медичних послуг, аналізів та досліджень на сайті МОЗу: http://moz.gov.ua/article/reform-plan/jaki-poslugi-budut-nadavati-simejni-likari-terapevti-i-pediatri-z-lipnja

4.Якщо на сайті обраного вами медичного закладу відсутня інформація про залишки ліків куплених за бюджетні гроші (а вона має бути згідно з приказом МОЗ № 509), пишіть запит про доступ до публічної інформації на ім'я головного лікаря, вам мають відповісти на протязі 5 робочих днів. А якщо відповіді немає, звертайтеся до омбудсмена.

5.Якщо ви вважаєте, що ваші права порушують, можна подати скаргу в електронному вигляді в Державну аудиторську службу, або зателефонувати на гарячу лінію МОЗу: 0-800-801-333 , або на Урядову «гарячу лінію»: 1545.

Більше корисної інформації про реформу медицини можна знайти в нашій статті на цю тему: Про безкоштовні послуги, фейкові препарати та благодійні внески.

Телерепортаж про виїзну консультацію, яку провела Мережа "СВОЇ" за допомогою Оксани Сухорукової в м. Запоріжжя можна побачити за посиланням (з 8.35): Як надати інформаційну допомогу в питаннях медреформи?

Нагадуємо, що проект з консультування здійснюється завдяки підтримки Посольства Чеської Республіки в Українi / Czech Embassy in Ukraine.